artur.stanek
Artur Stanek

Entuzjasta programowania, kawałki kodu układa w głowie odkąd pamięta. Po przygodach w Logo, Basic, Turbo Pascal, asemblerze, C/C++, Visual Basic, Delphi i PHP osiadł na JVM/Java. Twórca PlatformyMobilnej na toporne komórki JME w 2004 roku, współtwórca usługi zdalnego wsparcia eDesk.pl (r.2005, SAAS). Absolwent Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie, w której aktualnie prowadzi wykłady i ćwiczenia. Od 2008 roku zakochany w Scali, jeszcze tego samego roku utworzył „Kółko Programistyczne Scala” @ PJWSTK.


lukasz.kuczera
Łukasz Kuczera

Programista i konsultant Scali, ojciec dwójki dzieci. W wolnych chwilach jeżeli nie pracuje nad jednym z wielu projektów zajmuje się składaniem robotów mindstorms z synem, surfuje na desce, jeździ na snowboardzie, gra w starcrafta lub … pędzi bimber. Związany ze Scalą od 2009 roku, commiter Lift’a, twórca lift-blog.

Twitter: lkuczera

tomasz.nurkiewicz
Tomasz Nurkiewicz

Na programowaniu spędził już połowę życia, od 5 lat zawodowo w Javie, choć ostatnio nieco nią znudzony. Tak zainteresował się Scalą, obecnie jego językiem numer 1. Aktywny na StackOverflow, uwielbiający back-end, acz sympatyzujący z JavaScriptem. Pasjonat Springa, promuje testy automatyczne, nie znosi długich metod. Mieszka w Oslo, gdzie pracuje nad platformą track & trace oraz… uczy się jeździć na nartach. Czasem bloguje.


grzegorz.balcerek
Grzegorz Balcerek

Jest autorem książki „Język programowania Scala”. Brał udział w projektach informatycznych wykorzystujących różne technologie, w różnych krajach i branżach. Znacząca część tych projektów dotyczyła wdrożeń systemów informatycznych w firmach telekomunikacyjnych i bankach.


maciej.rzepinski
Maciej Rzepiński

Założyciel portalu. Blogujećwierka i googluje.
Obecnie pracuje w Wolters Kluwer Polska S.A. - nad ciekawymi projektami!
Interesuję się nowymi technologiami oraz wyznaję zasadę bycia programistą, nie koderem. Jestem żywo zainteresowany programowaniem w Java, PHP oraz poznaję język Scala. Poza tym – pasjonat technologii webowych w najnowszej formie – HTML5, Node.js oraz twórca usług REST.

rafal.wasielewskiRafał Wasielewski

Ze Scalą po raz pierwszy miał do czynienia zawodowo w 2009 roku. Stosuje zwinne metodyki tworzenia oprogramowania, dużą wagę przykłada do nazw i testowania. Fan systemów GIS tworzonych w oparciu o bazę grafową Neo4J.


wojtek.erbetowskiWojtek Erbetowski

Wojtek jest bardzo ciekawskim programistą i chętnie poznaje wszelkie nowinki technologiczne, a zwłaszcza małe i lekkie rozwiązania. W dzień pracuje w firmie Polidea, a po godzinach udziela się w Warszawskim JUGu, bloguje i twittuje.Obecnie w Scali programuje zawodowo, poznając jej narzędzia, środowisko i społeczność.


cezary.bartoszuk
Cezary Bartoszuk

Student kierunku informatyka na Wydziale MIM Uniwersytetu Warszawskiego, pracuje w firmie TouK. Interesuje się testowaniem, językami programowania oraz współbieżnością.


robert.zaremba
Robert Zaremba

Informatyk, taternik, grotołaz. Pasjonat fizyki, gór wszelakich, muzyki klasycznej i turystycznej. Skończył studia informatyczne na Uniwersytecie Wrocławskim.
Aktualnie jest specjalistą Pythona w Noki Siemens Network i rozkręca własną działalność gospodarczą chcąc świadczyć usługi obliczeń rozproszonych i data mining u klientów biznesowych. Prowadzi parę portali. Zwolennik Open Source. Scalą interesuje się od 2008 roku. Czasami zabloguje


marcin.kubala
Marcin Kubala

Na co dzień programuje w Javie, AspectJ oraz JavaScript
dla Qcadoo Ltd. Po całym dniu
programowania znajduje ukojenie w.. programowaniu lub dobrej lekturze
technicznej. W 2012 roku dołączył do grona entuzjastów Scali, której
stara się poświęcać każdą wolną chwilę. Od niedawna także href=”https://marcinkubala.wordpress.com/”>bloguje.


Share →
Buffer