Wycieczka do Wilna

Wycieczka do Wilna

Wycieczka do Wilna

Wycieczka do Wilna

Wilno jest stolicą Litwy, miasto położone jest nad Wilią i u ujścia rzeki Wilejki. Jest to bardzo ważny ośrodek przemysłowy, a także kulturalny, jest to największe skupisko Polonii na ziemi państwa litewskiego. Wilno przez bardzo długi okres swojej historii było miastem o wielu narodach i wielu kulturach, czego ślady widoczne są do dnia dzisiejszego. Miasto jest niezwykle malowniczo usytuowane w dolinie Wilejki i otoczone licznymi lasami sosnowymi. Wilno ma prawdopodobnie największą starówkę w całej Europie – 360 ha jest aż trzy razy większa niż starówka znajdująca się w Krakowie. Stolica Litwy to przede wszystkim twórczość i wielokulturowy dialog.

Wycieczka do Wilna dobry pomysł

Wycieczka do Wilna jest znakomitym pomysłem. Tradycje i doświadczenie niezwykle bogatej kultury etnicznej bardzo dobrze wkomponowują się we wszystkie formy obecnej sztuki – teatr, malarstwo, muzyka, a także taniec – tworząc nowszą jej jakość. Artyści Wilna znani są w całej Europie, a także na świecie, samo miasto zaś w 2009 roku otrzymało miano Stolicy Kultury Europejskiej. Stolica Litwy jest zaliczana do  jednych z najpiękniejszych miast Starego Kontynentu, gdzie historia bardzo dobrze splata się z nowoczesnością. A osoby zamieszkujące Wilno są gościnne i wesołe. Taka wycieczka do Wilna odciągnie nas od szarej rzeczywistości. Wilno bogate jest w najpiękniejsze zabytki.

Wycieczka do Wilna legenda

Według legendy Wilno miało zostać wzniesione w wyniku snu proroczego władcy Giedymina, w rzeczywistości natomiast  legenda troszeczkę odbiega od prawdy, gdyż Giedymin tylko w Wilnie ustanowił stolicę swoich ziem. Bardzo miłe i ładne miasto ze swoją duszą która może naprawdę okazać się super miejscem. Jeśli wilno skradnie Twoje serce nie zdziw się, może tak się stać, ponieważ jest to miejsce które pokochało sporo osób. W obecnych czasach bardzo wiele ludzi tam podróżuje znaczy to o tym że jednak jest to miejsce które warto jest zobaczyć. Skoro są powrotu musi tam coś być, a Ty byłeś już tam?