Idealne wczasy – utopia?

307543_1781-300x225Kto nie marzył o wczasach jak z katalogu? Wypoczynek, słoneczko, piaszczysta plaża, ciepła woda i mnóstwo, mnóstwo czasu wolnego. Podróże kuszące każdego – czy to Malediwy, Hawaje, Madagaskar, Stany Zjednoczone, o Afryce nie wspominając. Każdy marzy, żeby jego wczasy były bajkowe – tanie, ale jednak pełne wrażeń. Żeby po latach wszystko wspominać swoim dzieciom lub przy rodzinnym stole chwalić się zdjęciami. Gdy już zarezerwujemy nasze bilety lotnicze i noclegi w hotelu pozostaje nam tylko marzyć o słonecznym popołudniu pod cieniem palm z drinkiem pitym z kokosa w ręce.
Przy wszystkich niedogodnościach typu opóźnione loty, często utrudniona lub brak komunikacji z personelem hotelu oraz nie zawsze odpowiadające zdjęciom miejsca naszego wypoczynku, co roku rzesza ludzi decyduje się na wczasy za granicą. Wielu woli zaryzykować, ale jednak dostać w zamian za to niezapomniane wrażenia oraz wrócić w swoje strony z tą piękną równomierną opalenizną, której nie da się osiągnąć w solarium.
Przy tym wczasy nie muszą się od razu wiązać z dużym wydatkiem pieniężnym, zważając na coraz częstsze propozycje tanich lotów oraz promocyjne noclegi w hotelach, co pozwala zakosztować przyjemności podróżowania także studentom, których często nie stać na bardziej ekskluzywne oferty turystyczne.